Text

Pekný deň prajem

18. 11. 2013

Ženy

Motivovaný tým, aby babka nepovedala že som sa zopsul, som sa rozhodol napísať že sa nielen učím a učím, ale stretávam aj dievčatá.

Tak spomeniem aké tu sú. Ako by človek očakával v multikulturálnom prostredí - rôzne.

Začnem od hlúpeho.

Keď som odchádzal zo Slovenska, mal som takú predstavu, že všetky aziatky sú pekné. Taktiež som ale počul slovenskú poveru, že ak stretnem peknú thajku, bude to chlap. Overovať som to chvalabohu, snáď nie žiaľbohu že chvalabohu, nemusel. Ale pravdou je, že tie tri ktoré poznám, moc pekné nie sú. A takmer všetky ostatné aziatky naozaj pekné sú. No ale zase to nevadí moc, tieto thajky sa zase radi a veľa smejú, a z neznámych príčin majú strašnú radosť z matematika, tak si k nim sem tam rád pri večeri prisadnem.

Potom je tu Narissa, ktorá rada smeje aj keď nikto nieje okolo. Je z Keňe, a má nejako predkov aj z Indie, takže ako vraví, čas jej nejde, a musia na ňu čakať aj tí ktorí pravidelne meškajú. Študuje regionálny rozvoj, a dala si predmet kde sa má učiť programovať v Matlabe.(?) A keď našla môj blog povedala mi že je to super že aj chlapci si píšu denník...

Fumika je vtipná, to bude na dlho. Študuje fyziku, hrá sa s antihmotou, stavá experiment 3 týždňe, potom pri ňom musia byť 48 v kuse aspoň dvaja, ale hlavne má vždy nejaké dobré japonské príhody. To ona mi povedala, že jeleňom každý rok orezávajú parohy, a nedávno som zistil, že melóny sú v Japonsku asi tak 10 krát drahšie ako u nás, lebo tam im záleží na tom, aby boli pekné guľaté. A tie čo narastú trocha elipsoidné, by si nikto predsa nedovolil predávať. Tak ich zahodia. Aj jahody sú vraj vždy všetky úplne rovnaké.

Keď som sa jej posledne pýtal, či sa nechajú zahanbiť nadľudskými činmi severokórejských vodcov, vravela že aj oni majú srandy, ale len hlbšie v histórii. Vraj sa jeden boh narodil v rieke, vlastne zakladateľ Japonska, stvoriteľ Zeme, ľudí zvierat, a prvý cisár (terajší cisár je jeho potomok). Keď som sa spýtal ako sa mohol narodiť v rieke a až potom stvoriť Zem, prestalo to sedieť aj jej, a začala rozprávať nejaké japonské čosi, a už neviem.

Najvtipnejšie ale je, že má bordel v slovách kde je 'l', aj 'r'. Vraj to v japončine nerozlišujú, a tak nevie či sa povie broccoli, alebo bloccori, a podobne :D

Poznám snáď celý Singapur, a sú odtiaľ aj tri perfektné indky. Hlavne Nitya má asi najkrajšie vlasy aké som kedy videl. Sú také...hmm...čierne. A strašne rada jedným slovom do cudzieho príbehu rozosmeje snáď celú jedáleň. Ešte mi sľúbili že ma zoberú na indickú večeru aj s výkladom.

Dora Chai, zjavne s predkami z Ázie, býva o dve dvere vedľa, a nedostal som z nej viac ako helov, lebo sa asi všetkého hanbí. A robí si tu MBA, to viem lebo má na dverách vizitku.

Aisha a Maanaa sú naozajstné afričanky z Ugandy. A vravia že majú takú super prírodu ako ja tvrdím o Slovensku. Ale asi to bude predsa len trocha iné. Maanaa by bola dobrá babka pred kostolom. Od viacerých ľudí som už počul že si o každom človeku pamätá každú drobnosť akú počuje. Keď som ju stretol druhý krát, myslel som si že je to prvý, a ona o mne vedela fakt veľa... Obe študujú niečo ako udržateľný regionálny rozvoj, chcú sa vrátiť do Ugandy, a pri obede som sa dozvedel že Aishi to asi nevyjde lebo sa jej páčia belosi tak bude musieť ísť do Európy

Karina z poduralskej Ufy sa furt smeje keď ma vidí odkedy ma stretla so štyrmi hruškami, celého šťastného že mám couple of pairs of pears. Je tiež super lebo je v nakupovaní ako chlap. Neznáša to. Keďže vie že nič nikdy nebude dokonalé, tak si vždy zoberie prvé čo nie je vyslovene zlé. Jediný obchod kde je schopná stráviť kopu času, je kníhkupectvo. Takže to je ako keby som práve opísal seba. Plánujeme spraviť túru po San Franciských kníhkupectvách. Teda, ak sa nájde čas. Študuje celkom veľa, buziňes, a teší sa že keď sa vráti do Dublinu kde študuje normálne, bude najlepšia. Vraj to tu je oveľa oveľa náročnejšie.


Ešte je tu Yuka, ktorá rada behá ale nebehá, lebo sa jej nepáči že z toho má svaly, Leow Teng, ktorá behá, ale vraj pomaly lebo je malá, Sangita ktorá je tisíc hacker, tisíc vysoká Elisa z itálie, Christina, typický exchange student z bohatej krajiny - party party, cestovať, panika mám písomky nič neviem. Jasmine so super tipmi kam cestovať v Malajzii, Yumin s ružovým iPhonom s krídlami, karaoke Mariana z Brazílie čo nevie spievať, a mnoho iných, a ešte viac takých čo som ešte nespoznal.
---------------------------------------------------------------------

No ale samozrejme nemôžem zabudnúť na Kamilu, z... Nitry! Trocha.

Všetci o nej vravia že je "loud", ale mne sa až tak nezdá. Šak u nás je to bežné. Tiež študuje ten istý regionálny rozvoj, a je zamilovaná do Čile kam chce ešte na pár rokov ísť, kým sa vráti na Slovesnko. Bola tam už pol roka, a už je pomaly na čase dačo si tam hladať keďže o pol roka končí. Vždy sa poteším keď ju stretnem, viac ako by som čakal keďže na okolí su aj další slováci. Želám super budúcnosť Kamila, snáď sa vidíme...zajtra v jedálni? Možno.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára