Text

Pekný deň prajem

1. 8. 2013

Prvý

Pekný deň prajem,

Volám sa Jakub Konečný, a keďže čítaš môj prvý blogpost, asi ma poznáš.

Od útleho detstva som bol posadnutý číslami, neskôr matematikou, a zajtra (slovom v piatok) začínam celkom novú časť svojho života. Začínam doktorandské štúdium na University of Edinburgh. Venovať sa budem v podstate... matematike.

Viac toho teraz asi nepoviem, lebo tento blog chcem držať skôr v netechnickom duchu. Chcem sa Ti prihovárať pravidelne každý týždeň, z viacerých dôvodov. Chcem mať (aspoň akože) kontakt so Slovenskom, dávať známym vedieť ako sa vlastne mám, zabávať sa pri písaní, a možno aj mať neskôr nejaký externý zdroj spomienok. Budem písať o všeličom. O zážitkoch, o hlúpostiach, o kontrastoch so Slovenskom, o hlúpostiach, občas o názoroch na aktuálne alebo nadčasové témy, a potom zase o hlúchopstiach. Halvne chcem ale písať pravidelne. Bez ohľadu na to či sa mi bude chcieť, alebo či budem mať o čom (áno, je tam bodkovaná inšpirácia). Teším sa.

Zatiaľ som tu toho veľa nezažil, tak len o tom mále:

Počasie.

Som tu po druhý krát, a dnes je počasie také ako keď som minule vystúpil z lietadla. Sotva mráčik, slnko príjemne hreje a zelená je tu akosi zelenšia ako v Bratislave. Začínam mať pocit, že je to typické škótske počasie. Eešte som spoznal španiela, ktorému zazvonil telefón a odišiel. A to je tak všetko. Keby ste ma chceli ísť pozrieť, tak teraz bývam tutoO týždeň snáď napíšem o tom, prečo (možno aj ako) som sa rozhodol ísť takto študovať, a aká je moja vízia budúcnosti, resp. toho, čo chcem dosiahnuť.

Kubo

3 komentáre:

 1. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja tomu asi nerozumiem, prečo sa to vola škócky týždenník? v tom je nejaky vtip?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. „Benjamin Briel Lee bol za každých okolností veľmi profesionálny a neustále ma informoval o všetkom, čo sa deje. Keby som mal nejaké otázky, bol vždy pripravený odpovedať. Bol to môj prvý nákup domov, o procese pôžičky som toho veľa nevedel, veľmi ľahko pochopil veci, o ktorých som mal otázky. Veľmi sa mi páčilo pracovať s ním. “
  Je to úverový referent pracujúci so skupinou investorov, ktorí sú ochotní financovať akýkoľvek projekt alebo vám požičiavajú akúkoľvek sumu s veľmi nízkym úrokom. Kontakt Benjamin Briel Lee E-Mail: Lfdsloans@outlook.com Whats-App Number: + 1-989 -394 - 3740.

  OdpovedaťOdstrániť