Text

Pekný deň prajem

5. 10. 2013

Obrázkový

Nedá sa písať, tak dám pár aspoň obrázkov.

Na úvod - našiel som náhodou fotku spred 3 týždňov. Rovnako náhodou som sa dostal na nejaký čínsky malý moon festival, bol som tam asi jediný biely, a netuším čo som robil. Na konci som robil ale toto. A to už ani Singapurskí ani Thajskí kamaráti nevedeli čo vlastne robíme. A nakoniec sme v nejakom divnom rytme tlieskali.


No ale minulý víkend som bol pozrieť Yosemite National Park, spolu s cca náhodnou skupinou ľudí - pred výletom som stretol troch z jedenástich.

Ubytovali sme sa v príjemnom dome asi hodinu cesty od parku - bolo to oveľa lacnejšie. A ráno sa nám pod balkónom motali srnky.


Potom sa nám naskytol takýto pohľad. V strede je veľmi známy vrchol zvaný Half-Dome (pol kupola). Pre uchopenie veľkosti, úplne vpravo je Nevada Fall, ktorý má 181 metrov.


Že kde? TU:


A sú tu aj fakt vysoké vrchy kde moc sneh nemizne.


Ale sú ďaleko. Tu je to bez zoomu. Stále je to Yosemite, stojím cca v strede.


Tu je nie ideálny detail na ten Nevada Fall. Vraj býva mohutnejší v nie tak suchých obdobiach.


Niekto si užíva výhľad.


Tu bolo miesto kde sme sa pri potôčiku zastavili a...


... a nielen okúpali. Zistili sme že sa to dá použiť ako skvelá šmýkalka. Sem tam aj s nejakým skokom - to na tobogánoch nebýva.


Tak sme sa hrali až pokým sme spodky nepodrali.


Half-Dome z iného pohľadu.


A tu už Nevada Fall z miesta kde začína padať.


A krátke údolie do ktorého padá, a z ktorého zase na druhom konci vypadáva.


Chvíľu sa s nami mal chuť hrať aj malý veveričko ktorý sa stále nevedel rozhodnúť či sa nás bojí alebo nie.Toto je pohľad z Glacier Pointu dole do Yosemite Valley. V skutočnosti je zem celý kilometer nižšie.


Druhý deň sme zašli na kratšiu túru pozrieť na Sekvoje.
Jedna vyvrátená mala zaujímavý koreň.


Bola tam jedna ktorá mala obvod 29 metrov, jedna ktorá mala v kmeňi dávno vykopaný tunel kde sa zmestí auto - dávna atrakcia, a dvojčky ktoré začali rásť blízko pri sebe až sa zrástli. A bolo to veľké.

Tu je vrch


A tu je spodok.


No a jasne, tu sme ešte všetci. Zľava Jannik, ja, Camilla, Ana, Frederik, Sofie, Johannes, Egon, Raphael, Christina a Erik. Svenja asi niekde ciká.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára