Text

Pekný deň prajem

4. 11. 2013

Americké služby (sa naprd)

Dnes to bude netradične kritický text. Bol som celý víkend preč, nič som nemal napísané, tak treba niečo krátke.

Tak začnem...

CELÉ ZLE!

Tento víkend som znova šiel do Yosemiteov, s menšou Slovenskou skupinou. Skúsil som si aké je to zaspať za volanom - divné a zídete z cesty, ale to nie je moc zaujímavé.

To auto sme si najskôr museli požičať. Kolega cestovateľ Lukáš auto objednal online, a bola k tomu služba že nás dovezú z okolia k tomu kde si auto zoberieme. Tak reku super, to využijeme.

Mali pre nás prísť 3:30 pred náš inštitút, a ešte sa nám pred tým ozvať. Moc sa neozývali tak im ešte dopredu Lukáš zavolal, že ako to je. Vraj mu nemôže vodič zavolať, lebo má švédske číslo. Tak sa nejak dohodli že má zelené tričko a že bude čakať vonku. Kolega cestovateľ Peter ktorý už v Amerike bol nejaký ten piatok sa začal mračiť. Zhodou okolností bol piatok.

Tak prišiel čas kedy nás mali vyzdvihnúť a to bolo všetko čo prišlo. Po pár minútach Lukáš volal reku že de sa? Peter vravel, že nikoho ani neposlali len nám to nechcú povedať. A oni že reku nás ten šofér nevie nájsť. Inštitút je trocha zastrčený tak sa reku presunieme. Keď sme volali asi 22 minút aj 13 sekúnd po tom ako nás mali vyzdvihnúť, dozvedeli sme sa že kolega Peter mal (asi) pravdu a že si máme zavolať taxík a že nám ho preplatia. To bohužiaľ neni až také jednoduché.

Zavolali sme dvom, a oba nám dali iné číslo keď sme chceli taxi hneď. A obe čísla nefungovali. Tak sme išli radšej autobusom, lebo akurát išiel okolo. Ale to bolo celkom šťastie. A aj tak išiel dosť pomaly. Prišli sme tam, a hromada ľudí a hromada bordelu vo fakt malej búdke. Čiže ešte trvalo aj kým sme dostali možnosť ich sprdnúť. Tak sme ich sprdli ale bolo to prd platné, nedali nám navigáciu zadarmo.

Tak ak si budete požičiavať v Amerike auto, cez Hertz nie.


Mal som chuť dať sem umelý obrázok, a toto ma napadlo prvé...

4 komentáre:

 1. Nakoniec sme dostali zľavu aspoň z poistky a z benzínu.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mne Hertz dal zlavu cca $9.74 pretoze som chcel platit v hotovosti a nemal som drobne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hojte, a kde sa vy vyskytujete? Ja som na nejaky ten cas (rok alebo 2) v Los Angeles a rad sa niekedy k nejakej vyprave do Yossemitov/Yellowstone/Grand Canyon/ cokolvek podobne pridam :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja ťa nepoznám ale rád spoznám. Som v Berkeley ale len do Vianoc, a zatiaľ žiadny ďalší trip neplánujem. Ale to sa dá vždy zmeniť.

  OdpovedaťOdstrániť