Text

Pekný deň prajem

11. 11. 2013

Marketing na fejsbúku

Ja to tak nemám rád. Ja som matematik, čo sa mám čo starať o marketing? A vôbec prečo mám facebook? A spolu už vôbec nie. Spoločnosť odo mňa vo všeobecnosti očakáva že takéto veci neviem.

No aj tak o tom občas premýšľam.

Pred týždňom som tu spravil experiment.
Pacol som sem jednoduchý obrázok, ktorý na prvý pohľad hovorí že bude vtipný, a pochopiť vtip nezaberie viac ako 5 sekúnd. Na prvý pohľad myslím, že si to všimnete lebo je jednoduchý, má tak 8 farieb, a uvedomíte si to všetko za desatinu sekundy, keď rýchlo scrollujete vašim facebookom. Niečo takto hlboké, ale vtipné keď si uvedomíte že sa snažím niečo povedať. Možno.K tomu som pridal text, ktorý inak nezapadá do štýlu toho, čo tu píšem. Ono to pre mňa nie je moc typické aby som sa sťažoval, alebo vravel že som s niečím nepokojný. Skôr sa na takých veciach smejem, a potom občas naštvem ľudí ktorí sú naštvaní na to na čom sa smejem, a následne aj na mňa, lebo sa smejem.

Naaranžoval som to tak, aby sa ten obrázok zjavil na facebooku v newsfeede, ale tak aby neodhalil celý vtip, ale museli ste kliknúť.

Čakal som, že si blog pozrie viac ľudí.

Nečakal som však, o koľko viac ľudí. Alebo, lepšie povedané, koľko krát viac ľudí. Na facebook som link postol v pondelok napodvečer, tak ako som to spravil pár krát predtým, aby som mohol trocha lepšie porovnať.

Po troch hodinách som mal viac ako 3-násobok zobrazení oproti prvým trom hodinám predchádzajúcich prípadov, a celkovo viac ako 4-násobok zobrazení. Fakt ma to prekvapilo.

Vysvetľujem si to snahou nás všetkých vytvárať dynamickú, otvorenú, inkluzívnu a inovatívnu spoločnosť, ísť cestou globálnej excelentnosti a lokálnej relevantnosti.

Teda, chcel som povedať:


Mimochodom, tamto je jeden z cielov Stratégie inteligentnej špecializácie SK ktorý spravili na ministerstve...

----------------------

Kudos Michal Truban

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára