Text

Pekný deň prajem

9. 12. 2013

Oneskorený

No, pred týždňom som sa odmlčal lebo sa toho jaksi moc veľa udialo. Tak sa to dnes pokúsim trocha zhrnúť. Trocha.

Prišlo sem, do Ameriky, vďakyvzdanie. Nezistil som síce presne čo to u nich má znamenať, ale bol som na poriadnej večeri s poriadnym turiakom. Okrem mňa sú tu aj ďalší Slováci, a jedna rodina (tiež bývalý Trojsten) pozvala ďalších Slovákov na večeru tak som mal možnosť spoznať ďalších ľudí a najesť sa ako... dosť.

Trocha sa pretiahla a po 2.5 hodinách spánku som sa vybral na roadtrip na juh. Šli sme pozdĺž legendárnej Highway 1, zastavili sa na kope miestach, a jednu noc sme strávili v Santa Barbara, druhú v Los Angeles. Musím povedať, že to bol divný posledný november keď som sa bol schladiť v oceáne. Bolo to veselé a trochu ďaleko.

Vrátil som sa a dokončil som prvý článok, na ktorý sa môžte --pozrieť--, ak máte pocit že sa vám nechce robiť to čo robíte. Snáď sa bude chcieť potom viac. Len nečakajte, že niečomu porozumiete.

A vybral som sa na NIPS (konferenciu). Je pri Lake Tahoe - jedno z najznámejších amerických dovolenkových destinácií. A je to tu fajné. Aha


Niekto by si mohol myslieť že v slnečnej Kalifornii nie je nikdy zima. Omyl. Toto je stále Kalifornia (bývam asi 30m od Nevady, a 60m od veľkého kasína). A v nedeľu ráno bolo -26°C. 

Čo sa mi tu (ne)podarí vám snáď napíšem niekedy neskôr. Prezradím len, že už som stretol Daphne Koller (trocha starší talk), a v pondelok príde Mark Zuckerberg na workshop o deep learningu. Uvidíme čo z toho bude.

Za chvíľu sa zase vrátim do Berkeley, a konečne môžem ukázať aký mám vlastne výhľad z okna. Mne sa to furt nedarilo dobre odfotiť. Ja mám totiž len taký jednoduchý foťák, a fotiť ani vlastne neviem. A ani jedno sa mi moc meniť nechce. A ešte aj sieťku na okne. 

Ale Joel Thai to odfotil. Keď si predstavíte, že by objektív bol pár metrov doľava, tak to je výhľad čo mám ja. V poradí vidíte Berkeley, vodu, Alcatraz, Golden Gate, a oblohu.


Bru noooc.

------------------------------------------------------------------------------------------

Mimochodom, vedeli ste že po anglicky je moriak turkey, po turecky syria a v Sýrii mu hovoria india a v niektorých častiach Indie je to burma?
Ja nie.
Stále nie.

1 komentár:

  1. O menach moriakov mal niekto velmi pekne jazykove okienko. Moriak sa vola podla krajiny odkial sa do novej krajiny dostal. Takze sa da vystopovat pomerne daleko k prakrajine pramoriakov...

    OdpovedaťOdstrániť