Text

Pekný deň prajem

20. 1. 2014

Edinburgh 2

Plný očakávaní, že po pol roku štúdia konečne zistím aké to je byť PhD študent, som sa pred pár dňami vydal do Edinburghu.

Tak som reku došiel spotený jak kóň s tými kuframi, a našiel v byte v ktorom bývam dvoch škótov. Super, vravím si, domácich som chcel spoznať. Len tak celkom nerozumiem keď si niečo vravia oni. Ale v pohode sú inak. Ešte aj študujú jeden fyziku a druhý matiku.

Zhojna sa mi tu hneď aktivít rozbehlo. Vyzerá to že budem organizovať malú konferenciu tu v Edinburghu, lebo tí čo to robiť majú to moc nevedia, a potom neskôr to asi aj tak budem mať na starosti robiť ja. A asi je trocha skoro - už v polke marca a začalo sa s organizáciou teraz.

Budeme tu mávať taký malý interný seminár, kde jeden z pár študentov vždy porozpráva o nejakom článku, ktorý by si školiteľ rád prečítal, a on zase zoženie peniaze aby sa objednal na ten seminár nejaký obed. Mňam. No, ale vlastne mi hovorili že jedlo tu fakt dobré nie je.

Keďže sa strašne chystám že tu budem chodiť po horách hore dole, vydal som sa v sobotu na krátku túru do mini pohoria čo je tu hneď južne od Edinburghu. No aaaa, ako to povedať... čapicu som si nezablatil.

Ale páči sa mi to tu, len treba striehnuť na dobré počasie. Aha aké to bolo pri štarte, cez to údolíčko sme šli hore.


No ale teda potom hore už nebola moc dobrá viditeľnosť. Ale aj tak sa mi to páčilo a chystám sa na ďalšie.


Majú tu kadejaké societies, ktoré organizujú výlety do tých hôr, aj teraz v zime, a také zimné, ale moja krátka túra splnila účel a presvedčila ma že ešte sa na takú fakt zimnú túru nevydám. Fyzicky by som to snáď zvládol, ale nemám dobré vybavenie. A už som sa bezhlavo vrhol do dosť vecí, na toto pôjdem postupne.

Inak snáď len okrem tohto dňa tu bolo fakt pekne. Dnes keď som sa pozrel z okna na obed, bol by som povedal že na Slovensku je máj. Bolo teda zimšie, ale inak je tu všetko až ohromujúco zelené.

No teším sa znova po semestri na preskúmavanie nového prostredia. Vlastne som aj začal. Stretol som už hromadu Slovákov na jednej akcii, a môžem povedať, sú ako ľudia. Všetkých druhov. Sú super.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akurát som to chcel postnúť keď sa rozozvučal požiarny alarm v našom byte. Škóti varia. A teraz sa nevedia dohodnúť či to bol dym z hrnca alebo cvičenie o ktorom nevedeli.

1 komentár: