Text

Pekný deň prajem

10. 2. 2014

Cambridge

Áno, bol som v meste kde je tá slávna Anglia Ruskin University.


Aspoň toto teda na Vás vykukne na vlakovej stanici. Okrem toho je tam ešte aj tá druhá, University of Cambridge.

Dostal som sa sem pracovne, a keď už som tu bol tak aj súkromne. To znamená že ma sem poslal školiteľ na workshop aby som zistil či sa dá s tými ľuďmi čo tam budú spolupracovať. A keď už som tu bol tak som sa zastavil na víkend a pozrel ľudí.

Pracovne dopadlo lepšie ako nič, zistil som že asi viem odstraňovať šum z obrazu z magnetickej rezonancie o kus rýchlejšie ako tí čo sa tomu venujú. To znie trocha nafúkane, tak vysvetlím. Tí čo sa tomu venujú vymýšľajú aký model vymyslieť čo bude zachytávať vlastnosti ktoré by v praxi chceli, a skončia s nejakým problémom typu - nájdi minimum tejto funkcie čo má 200 000 premenných. A na to použijú jeden z mnohých algoritmov. 

No a teda môj algoritmus, čo sme nedávno vymysleli, by mal byť schopný to minimum ich problému nájsť niekoľkokrát rýchlejšie ako to čo štandardne používajú. Len treba overiť či mám pravdu.

A potom som postretával kopu známych. 

A strašne ma prekvapila jedna vec. Boli sme v krčme kde tí dvaja objavili DNA. Asi o 10:40 zrazu človek za barom zazvonil na zvon, ktorý bolo počuť dosť ďaleko. Znamenalo to, že za 20 minút zatvárame, ak chcete ešte niečo, poďte si to zobrať teraz. A fakt, krátko po jedenástej začali behať okolo že dopite a choďte. A to bol obrovský bar, kde sedelo cez 100 ľudí, a proste zatvárame. Neviem si predstaviť že by na Slovensku také niečo bolo. Ale možno aj preto sú tam ľudia takí produktívni...

A jasné, takto tam vyzerá Centre for Mathematical Sciences. Aj s anglickým počasím.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára