Text

Pekný deň prajem

3. 2. 2014

Ništ som nedostal, ale víte jak ma to teší?

No, treba uznať, že titulok je zavadzajúci.

Mal som tu v utorok talk na takom seminári ktorý sme si tu začali organizovať. Bolo to o matike. A povedzme že to do väčších detailov ťahať nebudeme. Trocha netradične, spravil som to ako prednášku na KMS. S fixkou v ruke, ok nebolo to na zemi okolo papiera ale pred tabuľou, a nabádal som ľudí k diskusii a tak. A bolo to super! Fakt som si to užil a školiteľ ma pochválil (:D)

No a potom mi ešte povedal že mi gratuluje, že ma univerzita nominuje na Google European Doctoral Fellowship. A ono to je strašná pocta len to že ma univerzita nominuje. Totiž každá univerzita môže nominovať len dvoch ľudí.

No, treba ale veľmi poďakovať školiteľovi, lebo ja som to spomenul, a on to už nejak vyjednal. Informatici si internú súťaž na to bežali tajne u seba, takže ma prekvapilo že nominujú mňa (ja som na v School of Mathematics). Dojatý, so slzami v očiach som teda začal plakať. To nedáva zmysel.

To ale neni také jednoduché že tak teraz som super. V skutočnosti v sobotu bol deadline na to aby škola odolala prihlášky, takže som mal 4 dni na to aby som spravil 6-stranový research proposal, zohnal referencie od dvoch ľudí okrem školiteľa, CV vyleštil (to som našťastie spravil pár dní predtým). A celé to musí byť úplne super mega tisíc velice dobré. Lebo ak by to nebolo úplne super mega tisíc velice dobré, tak by som to proste nedostal.

Tak som sa do toho pustil. Veľmi rýchlo sa zistilo, ako je už zvykom, super ľudia od ktorých som chcel referenciu, sú super, a teda aj majú veľa práce. Tak mi odpísali že to spravíme tak, že ja si ten mega super reference letter napíšem sám a oni ho potom už len upravia aby sa aj leskol. Takže som skoro 4 dni strávil tým, že som písal aký som strašne ale že strašne super, a ešte ako si aj iní ľudia myslia ako som strašne ale fakt strašne super.

No a keďže som matematik, je to pre mňa strááášne ubíjajúce písať takéto texty a kukať do nich znova a znova a hľadať čo by sa dalo zlepšiť. Takže teraz som spokojný že sa to konečne poslalo, nič som ešte nedostal, ale dosť sa teším. Ostáva si len držať palce. Aj vy mi môžte. Ale potom sa to ťažko po sedení na tomto tom. No nič radšej.

A nezabudnite, dajte pozor! http://tv.sme.sk/v/26288/vacsia-hrozba-ako-meteorit-tohto-sa-treba-bat.html

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára