Text

Pekný deň prajem

1. 4. 2014

Neúspešný dobrovoľník

Tak som sa pred týždňom vybral dobrovoľničiť.

Nejaká charita alebo čo, sa chystala rekonštruovať časť chodníka na Schiehallion. Asi takto vyzerá z diaľky.


Aj sňahu tam bolo asi toľko. (mne sa tradične nepodarilo spraviť vlastné fotky).

No a toti ľudia zháňali dobrovoľníkov čo by im s tým prišli pomôcť. Tak som sa vybral autom s troma náhodnými ľuďmi zase do Highlands. Je to tam fajné. Malý Ford Ka šoférovalo dievča čo robí PhD v ľadovcológii, ak také slovo existuje. Spolu s ňou išiel jej spolužiak zo strednej, čo vyrastal kdesi na farme a nestaral sa asi o nič. Tak životne myslím. A štvrý vyučený kuchár z juhu Anglicka čo robil právnika. Vlastne ho sem poslala firma ako šéfkuchára a jeho to časom prestalo baviť tak šiel študovať právo.

No, keď sme rieku Tay prekročili na piatom mieste, bolo jasné že nejdeme úplne optimálnou cestou. Došli sme s fajným meškaním, no organizátorov sme predsa našli. A zistili sme že už nemajú žiadne nástroje. Tak sme si povedali že vylezieme hore, a pomôžeme keď sa vrátime.

Fajne bolo hore, cestou sme sa miestami prepadli po pás do snehu, a vrchol bol super. Bol síce celý v oblaku, a fúkalo, ale ten oblak bol dosť riedky. Takže keď sme chvíľu kukali do biela, zrazu sa v oblaku spravila veľká diera a videli sme aj ďaleké zasnežené vrcholy. A za 5 sekúnd to bolo zase tatam.

Celí nadšení sme sa vrátili po asi 4 hodinách dole, a zistili sme že všetci dobrovoľníci sú už tiež tatam. Aj s organizátormi aj s nástrojmi. A tak sme sa neúspešne ale spokojne vrátili domov.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára