Text

Pekný deň prajem

21. 5. 2014

Hrmelo až sa električky pokazili

Tak sa tu ukázala aj búrka. Nič poriadne, len tri krát zahrmelo, a pršalo asi hodinu. Dôsledky však prekvapili.

Pri prvom zahrmení zo svojej izby vyletel spolubývajúci a povytrhával v kuchyni všetky zástrčky. Kanvicu, ľadnička, aj jeho neznámy škótsky prístroj na falošné varenie.

Kukal som celkom lebo to len také symbolické zahrmenie niekde v diaľke bolo. Spýtal som sa ho, prečo to vlastne robí, lebo ja tomu vlastne nerozumiem. No a povedal že nevie, len že to vždy robievajú. Hm, povedal som. Čakal som že to bude vedieť keď študuje fyziku.

Oveľa viac ma však prekvapilo čo som sa náhodou dočítal na druhý deň.

Máme tu totiž taký kontroverzný projekt, nedeje sa to len u nás, volajú sa električky. Nejak sa stalo že Edinburgh ide mať električky, no nakoniec sa to predražilo, celé to stálo 776 000 000 libier, a bude to len jedna linka z mesta na letisko.

O to hlúpejšie je, že všetci na to frflú že to používať nebudú lebo to bude stáť 8 libier, a trvať 50 minút, a máme k dispozícii rýchly autobus ktorý chodí za 30 minút. A chodí asi 9 krát za hodinu. 

Počas mája sú tieto električky v testovacej prevádzke a v júni sa to má spustiť pre verejnosť. No mali toto hrmenie, a pokazilo im to celý systém nejako a po celom Edinburghu vraj 2 hodiny stáli električky. Zodpovední vydali vyhlásenie, že sa z toho tešia, lebo mali možnosť si otestovať riešenie kritických situácii pred ostrou prevádzkou. No len ak je kritická situácia dážď, bude to ešte veselé...


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára