Text

Pekný deň prajem

26. 5. 2014

Vo Philadelphii som škótov s gajdami nečakal

...o to viac nie, že som mal v pláne ísť na konferenciu v San Diegu.

No a môžte hádať kam som sa nakoniec dostal...


Na konferenciu som sa dostal, dokonca s náskokom a tak som sa okrem iného dostal na lietadlovú loď. Celkom cool to bolo vidieť čo všetko sa v útrobách schováva. Keď budete mať cestu okolo, zastavte sa, stojí to za to. http://www.midway.org/

Musím sa priznať, San Diego sa mi páči viac ako San Francisco. Sú tam také veci ako nesmrdí to tam. To bolo fajne. Ešte sa mi dokonca aj Karinu z Berkeley podarilo stretnúť. Aj som Balboa Park videl, pekné to tam majú, aha:


A potom aj konferencia bola. Aj fajne bolo, aj som spoznal ďalších ľudí, aj som nechápal často. Ale mňa chápali! Totiž na takých konferenciách sa moc prednáškam nedá rozumieť. A to z dvoch dôvodov. Je to fakt ťažké, a matematici nie sú matematikmi preto že by vedeli zrovna dobre prednášať. 

Súhra okolností, že ja nie som v tom vysvetľovaní celkom tragéd, a školiteľ je dvojoký medzi slepými (akože super pozitívum), s trochou práce a feedbacku som dal celkom fajn talk. Ešte viem čo by sa tam dalo vylepšiť, ale neskôr ma v ten deň zastavovali random ľudia že fajný talk som dal, že super. Ja že dik.

Ale to neni podstatné. Tá konferencia bola pri bazéne som vlastne chcel povedať.


A čo s tými škótmi vo Philadelphii? Fakt neviem. Cestou späť som tam prestupoval, a pri gejte pozerám že zrazu recepcia jak pre 300 ľudí, taký britský catering (nič moc) tak som sa najedol len trochu, a za chvíľu napochodovali ujci v kiltoch, s gajdami bubnami a inými, a začali hrať. No a potom som šiel do lietadla. Vydedukoval som po ceste že to bol prvý let tejto aerolinky do Edinbru, a tak to oslávili. A bolo poloprázdne tak som sa tam aj vyzul.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára