Text

Pekný deň prajem

8. 6. 2014

Veselšie než AIS!

Ono tí čo ste boli na UK napríklad, si možno myslíte že žiadna univerzita nemôže mať nič horšie ako AIS (Anti-Intuitívny Systém; v origináli Akademický Informačný Systém). Treba tuto Edinburghu uznať že sa snaží ísť všetkými smermi.

Takto vyzerá software, ktorý treba používať keď si kúpim lístok na vlak a chcem aby sa mi z nejakých univerzite príbuzných peňazí preplatil. (snáď sa po kliknutí zväčší.)


Ale iná vec ma celkom prekvapila, počas uplynulých dvoch mesiacov. To ako na matike/fyzike môžu mať neschopný IT support.

Mám taký univerzitný desktop, dosť dobrý aj je, a som hrdý pokročilý používateľ Windowsu (viem že reštart vyrieši väčšinu problémov). No a ten je pripojený na veľkú školskú sieť, aj jeden veľký harddisk mám niekde zahrabaný, aj tlačiť sa z toho dá po celej budove a tak. Ale nemám na ňom administrátorské práva. A teda keď chcem niečo inštalovať, musím, dúfať že to je v Application Catalogu, alebo zavolať ten IT Support nech mi to príde nainštalovať, a skontrolovať či to je aspoň trocha pracovné.

Problém vznikol keď som chcel niečo obrovské ako Visual Studio. Asi tri týždne ma posielali si pýtať účty tam a tam a hentam, a furt som zisťoval že nemôžem, až mi nakoniec povedali, že mi dajú tie administrátorské práva. Reku konečne tešil som sa.

Ale povedali mi že na to aby mi ich dali mi musia vymeniť ten počítač čo mám za iný. No dobre, tak vymeňte teda, idem na mesiac domov tak ma to nebude ani vyrušovať.

Vrátim sa, a nič. Tak sa pýtam, a že my ho ešte nemáme. Trocha som zažmurkal, a reku že jak to že nemáte??? A on že no my ho musíme kúpiť a ešte sme ho neobjednali. No tak som trochu viac zažmurkal a nevediac čo čo, som odtoto.


Bác, tento týždeň sa ozvali že už ho majú a kedy ho môžu dojsť vymeniť. Tak teraz reku. Tak doniesli, vymenili, paráda, a nič :D Nič sa nezmenilo, admin práva mi nedali. Tak zase za nimi idem, že čo to akože je, a oni že mi ich tam dali len to nefunguje.


A že pošle niekoho iného. Ten došiel, pospúšťal z command line nejaké príkazy, za ktoré dal /force a fungovalo to. Naoko. Inštalovať som už mohol, ale zrazu som nemohol zapisovať na disk.


Tak došiel iný chlapík, prihlásil sa za seba, pridal tam iného admina, a už to išlo.

Konec :D

Idem na vlak s čínskou kolegyňou, som zvedavý či bude zase suši

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára