Text

Pekný deň prajem

29. 10. 2014

Česi a cibuľový jogurt

Bol tu Ondro. Záviďte. Ondro Mikuláš. A doniesol mi lososa!

Ondro vám nepochybne povie že je tu super, a že máte prísť. Aha...
Ondro: Ano, isto dojdite, je to tam parada. Aj spacak maju aj postel aj vsetko.
Pekne Ondro. Ale nabudúce skús s diakritikou.

Ondro došiel večer a skoro ráno sme ho budili a hnali na sever. Pekné farby sme tam našli. Za odmenu nám spravil fotku. Klikni, je veľká. Toto je asi  z Deuchary Hill.


Bolo celkom fajne, ale unavene, tak sme si večer povedali že si niečo objednáme, ideálne niečo divné. A tak sme našli nepálsku reštauráciu.

Ok, divné dosť. Objednali sme dve divné ryže, jednu citrónovú a druhú neviem, sultán (v strede hore), Himalaya Kukhura, Cooked in an exotic sauce (vpravo), čo bolo nekonečne štipľavé. A ako dezert Dahi Pyaaj (cibuľový jogurt - vľavo). Chutilo to dosť podobne ako indické jedlo. Len ten jogurt nebol moc indický. Predstavte si že si nasypete do bieleho jogurtu cibuľu. Tak asi také to bolo :D


A potom sme pozreli aj tu v Edinbru niečo.

Jaj, na Čechov som zabudol. Ondro je magnet na Češky. Stačí sa s ním v obchode krátko baviť po Slovensky, a už sa personál pýta, "Jakým jazykem to mluvíte?" Podarilo sa mu to aj v suvenírovom obchode, kde si kupoval Irn Bru (škótsky ekvivalent kofoly, oplatí sa vygoogliť), a potom slečnu ešte aj donútil to ochutnať, lebo sa priznala že to ešte nemala. A potom sa mu to podarilo aj v Black Rose Tavern, ktorú sme našli vďaka tomu že znej bolo počuť fajného gitaristu. Oplatí sa zájsť pozrieť, super atmosféru tam majú (aj na vysoké Edinbrské štandardy).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára