Text

Pekný deň prajem

20. 10. 2014

Juch, voľno mám trochu

Tak som zase tu.

Sa mi jaksi nakopilo veľa vecí tak som sa tomuto tu moc nevenoval. Veď ste videli ten minulý blog. Podľa odozvy to ale veľa ľudí nezmyselne rozveselilo. Verte či neverte, ten blog mal mať pôvodne serióznu pointu. Len som bol unavený, a jaksi som to začal písať, hento som tam zrazu mal, a prišlo mi to ako dosť dobrý blog :D Tak som to tak nechal.

Prácou vás zaťažovať nebudem, tak sa s vami podelím o najlepší dizajn podrážok aké som videl.


No neni to geniálne? (Keby mi niekto z Vibramu chcel za to poslať výživné, neurazím sa).

Bol som sa baviť s takými fajnými doktormi v univerzitnej športovej klinike, a zistil som dačo o svojich nohách.

Totiž nemôžem behať, lebo mám problém s píšťalou. Okrem iného tam mám aj hrču ktorá sama o sebe nebolí. S prestávkami už skoro 5 rokov. Pre šikovných shin splints nemám. Pred časom sa to ozvalo znova, a pred letom mi na tej klinike povedali že mám nejaké nesymetrické svaly na pravej/ľavej nohe, a dali mi cviky aby som to opravil. Podarilo sa, svaly sú ok. Ale problém stále je. Tým sa vylúčila jedna možná príčina, a v predstihu zabránilo ďalšiemu problému.

Príčina, ktorá ostáva je, že som vtedy pred ~5 rokmi mal únavovú zlomeninu. Keď som popisoval čo som presne vtedy robieval keď to začalo prv krát, tak povedali že som to takmer isto mal, a to je zranenie ktoré sa často ľúbi vrátiť. A to sa mi zase deje. Keď nebudem robiť to pri čom ma to začne bolieť - dlhšie bežať - tak to prejde a ešte aj tá hrča zmizne. Problém je, že to bude trvať cca rok. To bol šok. A keď budem robiť systematicky nejaké silové cvičenia, tak sa to vraj asi nevráti.

Poslali ma potom ešte na "full biomechanical assesment of foot". To znamená, že sa mi ortopéd hral s nohami. Poskúšal flexibilitu viacerých kĺbov v nohe ako ich tam asi je, posledoval presne čo mi kedy ktorý sval robí, pokreslil mi nohy kúzelnými čiarkami, potom ma celkom dlho nechal kráčať na bežiacom páse, a kukal sa mi na nohy.

Nakoniec mi povedal že mi tá noha s problémom robí dačo iné, ťažko tu popísať čo presne, a že to je čiastočne spôsobené tým zranením, a to potom spätne podporuje to zranenie... A že to treba opraviť. A predpísal mi vložky do bot.

Bol som z nich dosť prekvapený. Boli mi spravené na mieru, ale vyzerajú jak keby ich robil nejaký fakt nešikovný vložkár tovariš, a skôr pre opice ako ľudí. No ale budem mu dôverovať, snáď vie lepšie čo robí.

A teda keďže nemôže behať, a ani skoro nebudem, začal som niečo nové. Začal som loziť. Normálne po stene, hore. Tina sa poteší. Boli ma z toho ruky. Tina, máme tu takéto - http://www.eica-ratho.co.uk/facilities, mala by si dojsť. Vraj najväčšie v Európe.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára